Ünlülerde Atla Gelişiyor

IMG-20141110-WA0003

1 Haziran 2015 • Genel • Görüntülenme: 487

Pelin Öztekin

Pelin bayılarak izlediğim oyunculardan. BKM’de canlandırdığı karakter, Boğaç-Pelin aşkı, ‘taam mıı’ repliği her zaman beni güldürdü. 90’lar dizisinde de Pelin’i izledik. Balıketinden biraz hallice bedeniyle komedi karakterini iyi canlandırıyordu.  Zaten bu kütledeki oyuncuların doğal bir komedi yetenekleri oluyor. Onlara daha fazla gülüyoruz.

Gel gelelim Pelin’in durmadan ilerleyen bu kilolarına aile meclisi toplanarak bir ‘dur’ diyor ve ameliyat kararı alınıyor. Pelin ameliyat sonrasında küçülen midesiyle iştahı azalmış birisi oluyor. Alınan midesinin ‘ küçük bir lap top’ büyüklüğünde olduğunu söylüyor. Kilolar yavaş yavaş veriliyor. Bizim çekim yaptığımız gün tam 53 kilo vermişti. Kocaman yeşil gözler, güzel yüz şimdi harika ortaya çıkmış. Pelin şimdi 95 kilo, tabi ki kilolar verilmeye devam ediyor. Fiziksel görünüm anlamında sistemli bir ivmeyle güzelleşen Pelin’in bir de hedeflerini konuşalım istedik. Bunu tabi ki her zamanki gibi atların rehberliğinde yapacağız ki sezgilerimiz neler söylüyor duyalım.

İlginay Göbüt Göksel –  Pelin’cim neden atlarla çalışıyoruz kısmını seninle konuştuk. Şimdi de yapmak istediğin yeni projeleri ne kadar içselleştirdiğini atların yanında bir konuşalım ne dersin?

Pelin Öztekin –  Memnuniyetle.  Gerçekten merak ediyorum neler olacağını?

İGG – Söyle bakalım kafanda neler var.

PÖ – Sokak kedi ve köpeklerini barındırabileceğim bahçeli bir ev almak istiyorum. Tabi önce evleneceğin, çocuğum olacak, ondan sonra da bu ev.

İGG – Tamam öyleyse haydi al Halley’i, hedefini söyle ve yürüyün.

Pelin Halley’i ipinden tutarak düz yoldan yürütecek, yapacağı tek şey bu. Yere 3 tane cavaletto (sırık) koydum. Pelin ata hedefini söyledi ve yürütmeye başladı, at ilk engelde durdu.

PÖ-Bu neden durdu ve yürümüyor?

İGG – Sana soralım sen ne düşündün?

PÖ- Hedefi söyledim ve yürüdüm

İGG – Bu hedefin ne kadar açık ve net?  Kafandan geçen yapmak istediğin şey sokak hayvanlarına destek vermek ancak ondan önce şartlar koydun neydi bunlar?

PÖ – Önce evlenmek ve çocuk yapmak istiyorum

İGG- İşte atı durduran bu.  Net değilsin, yapmak istediğin işten önce bitirmen gereken başka işler koydun. Hedef uzun bir vadeye yayıldı.  Uzun vadede kademeli gerçekleşecek konular var. Atlar enerjiyi alır ve yansıtırlar. Sen kararını içselleştirmediğin için at da senin kafanda engelin olduğu yerde durdu.  Senin buna hazır olmadığını son derece basit ve net bir şekilde gördük. Bu hedefe yoğunlaşmak için biraz daha zamanın var.

Peki şimdi daha kısa vadede gerçekleşmesini planladığın başka bir hedefini söyle ve birde ona bakalım.

PÖ – Ben kiloluyken daha çok komedi projelerinde oynadım. Artık tipim değişti ve dram projelerinde de yer almak istiyorum. Bunu soralım.

İGG – Pekala aynı şekilde Halley’i tut hedefini söyle ve biraz evvel gittiğin yolun aynısını yap.

Pelin atı ipinden tuttu, akıcı bir şekilde yürüdü, cavalettoların üzerinden rahatça geçti ve yolu bitirdi

İGG- Pelin’cim biraz evvel yürütemediğin Halley şimdi seninle birlikteydi. Neden?

PÖ – Enteresan bir şey yaşadım. Demek ki biraz evvel koyduğum hedef benim için biraz uzak ve daha inanmıyorum. Halley’de bana henüz hazır olmadığımı ve sezgisel boyutta buna inanmadığımı fevkalade şekilde gösterdi.

Şimdi koyduğum hedefe ise inanıyorum. Gerçekten inandığımı Halley sezdi ve bunu gösterdi. Harika bir tecrübe oldu teşekkür ediyorum.

Bizde Pelin’e teşekkür ettik. Atlar bize karar dönemlerimizde, içinden çıkamadığımız zamanlarda, stresten boğulduğumuz günlerde kısacası desteğe ihtiyacımız olduğunda her zaman destek vermeye hazırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>