Sizin fincan ne kadar dolu?

fincan

13 Haziran 2017 • Genel • Görüntülenme: 908

Sizin fincan ne kadar dolu?
Heyecanlı projelere yer var mı?
Hepimizin kendini güçsüz hissettiği zamanlar vardır. Kafalar karışık, acaba bu işin içinden nasıl çıksam durumları… Şirketi yeni kurduğumda çok yaşadım bu durumları. Dağılmak çok kolay. Hemen kendi kendime “seç bir tanesini odaklan” dedim. Her şeyden biraz yapmak yerine bir tanesine odaklanmak gerekiyor.
Kafa doluyken odaklanmak da zor. Aklıma güzel bir hikaye geldi hemen paylaşayım.
Yaşlı ustanın kapısı şiddetli çalınır. İçeri giren zengin giyimli adam karşı tarafın hoş geldin demesine hiç durmadan tanınmış, saygıdeğer bir alimdir. Ben kralın en güvendiği danışmanlarındanım, bana sormadan parmağını kıpırdatmaz. Tavsiyelerim ve bilgeliğim herkes tarafından talep görür. Bulunduğum konuma gelmek için çok çalıştım, en iyi ustalardan ders aldım, en katı öğretilere uydum, halen kendimi geliştirmeye çabalıyorum. Senin bilgin ve öğretilerin de pek çok kişi tarafından bendenize tavsiye edildi. Bunun için seni görmeye geldim.
Adamın bu kadar laf bombardımanı arasında verdiği nefeste usta çay ikramını teklif edebilir ve misafirin fincanını doldurmaya başlar. Adamsa teorilerini anlatmaya devam eder. Bardak taşar, usta durmaz ve bardağı doldurmaya devam eder. Fincan taşar masaya dökülür oradan da misafirin üstüne dökülür. Adam yerinden fırlar paltosunu silkelerken “görmüyor musun, fincan daha fazla almadığı halde neden doldurmaya devam ediyorsun” diye bağırır.
“Senin zihninde işte aynen bu fincan gibi” der yaşlı usta. “yeni bilgiler alamayacak kadar dolu. İt onu boşalt, bana boş bir fincan gibi bir zihinle gelene kadar sana öğretecek bir şeyim yok”
Hayatın temposu o kadar hızlı ki. Çoğu kez kendimiz ne istediğimizi bilmeden savrulup duruyoruz. Kime ne amaca hizmet ettiğimi bilmeden, başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için çalıştığım zamanlar oldu. Fark ettiğimde çok şaşırdım, vakit geçmeden kurtul şu işlerden ve kendi amacına hizmet et diyerek toparlandım.
Kalbimizin sesini dinlemezsek isek yoldan çıkıyoruz. Zihnimiz yukarıdaki kralın danışmanı gibi dolu. Adam dinlemeye gelmiş ama hiç durmadan konuşuyor. Fayda almaya gelmiş ama zihni onu yoldan çıkarmış. Özümüze yakın olduğumuzda anın ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz. O an duymamız gerekeni duyuyor, kendimiz için en hayırlısını yapıyoruz.
Ben insanların hayatını olumlu anlamda değiştirecek noktaları fark etmelerine destek oluyorum. Bu beni mutlu ediyor. Küçük dokunuşlarla büyük değişimleri yapmak harika. Daha çok kişiye ulaşmak istedim. Düşündüm. Yeni bir şeylere nasıl başlarım diye tasarladım. Şimdi ruhumu besleyecek yeni bir girişime başlıyorum.
İşinden mutsuz olan insanlara, işinin yanı sıra satış yaparak nasıl kazanacaklarını anlatıyorum. Bir gün mevcut işlerinden ‘eh be yeter’ dedikleri noktada kanatlanıp uçabilsinler. Yeni bir iş öğrensinler uygulasınlar. İşi işte öğrensinler ki konfor alanı ile vedalaşmak kolay olsun. Hayatları kendi ellerinde olsun, özgür olabilsinler. Hayatta para kazandıran tek şeyin satış olduğunu bilen birisi olarak her kesin faydalanacağı ve uygulayacağı eğitim paketi hazırladım. Aramızdaki coğrafyaları kaldırarak dünyanın neresinde olursa olsun Türkçe konuşan herkese internet vasıtasıyla ulaşacağım.
Şimdi de size soruyorum. Fincanınız ne kadar dolu. Başarmak ve keşfetmek istedikleriniz fincandaki boşluk olsun. Hangi alanda gelişmek sizi heyecanlandırır?

Tags: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>